carmap
10 بهمن 1401 - 10:40

جهت گیری ما در موضوع حجاب معطوف به محور خانواده است

استاندار اصفهان گفت: آحاد جامعه ترجیح می دهند خانواده شان در امنیت باشند اگر از این زاویه به موضوع قانون حجاب و عفاف نگاه و تبعات قانون شکنی را برای مردم تشریح کنیم به نتایج مورد نظر دست خواهیم یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان صبح امروز در قرارگاه عفاف و حجاب استان، بیان کرد: اوایل مهرماه سال جاری دستگاه‌های اداری استان را به تشکیل ستاد عفاف وحجاب، حسب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مکلف کردیم تا به صورت نوبه‌ای اقدامات خود در این موضوع مهم را در قرارگاه گزارش دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر تشکیل ستاد عفاف و حجاب مقرر شد گزارش تیم‌های بررسی که با این محوریت تعریف شده‌اند جداگانه ارزیابی و موارد به مدیر دستگاه مربوطه اعلام شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته نسبت به موضوعات عفاف، حجاب و بنیان خانواده کم‌توجهی شده است و همین غفلت باعث برخی مشکلات کنونی شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه جهت‌گیری ما در موضوع حجاب معطوف به محور خانواده است، اظهار کرد: آحاد جامعه ترجیح می‌دهند خانواده‌شان در امنیت باشند؛ اگر از این زاویه به موضوع قانون حجاب و عفاف نگاه و تبعات قانون شکنی را برای مردم تشریح کنیم به نتایج مورد نظر دست خواهیم یافت.

وی عنوان کرد: ضروری است در خصوص مباحث فرهنگی حجاب و عفاف برخی ظرفیت‌ها مانند شورای شهر و امکانات شهرداری به میدان بیاید و انتظار ما همراهی همه جانبه این دو مجموعه در موضوع حجاب و زیست عفیفانه است.

مرتضوی با بیان اینکه اصفهان دارالمؤمنین است و نباید استان شهید پرور و مهد فرهنگ ایران زمین را با سایر استان‌ها مقایسه کنیم، گفت: در استان ما اکثریت جامعه به معارف اهل‌بیت(ع) علاقه‌مند و پای‌بند هستند از این رو ما باید تلاش کنیم شرایط قوام و اجرای دستورات الهی در جامعه فراهم شود.

 

 محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: در خصوص حجاب و عفاف بایستی اتفاق نظر و یک صدایی میان اعضای قرارگاه وجود داشته باشد و بدانید که قرارگاه همه مطالب عنوان شده را می‌سنجد و با آنها منطقی و معقول برخورد می‌کند.

وی افزود: از این رو بایستی رفتار، عملکرد، رویکرد و اقدامات اعضای قرارگاه حجاب و عفاف با یکدیگر هم افزایی داشته باشد تا به نتیجه قابل قبول دست یابیم.

جان‌نثاری با بیان اینکه بایستی از ظرفیت سمن‌ها در حوزه حجاب و عفاف بهره‌مند شویم؛ عنوان کرد: لازم است رعایت قانون عفاف و حجاب در دستگاه‌ها توسط کارکنان و تذکر به مراجعه کنندگان جزو ارزیابی‌های مدیریتی مدیران قرار بگیرد.

پایان پیام/۶۳۱۳۷/آ/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1006929